








| Product Category | TV Tabletop Stand |
|---|---|
| Rank | Economy |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
| Max. VESA | 600X400mm |
|---|---|
| Weight Capacity | 35 kg |
| Profile | 70mm |
| Panel Type | Detachable Panel |
| Wall Plate Type | Fixed Wall Plate |
| Product Category | TV Tabletop Stand |
|---|---|
| Rank | Economy |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
The PM 75D TV Tabletop Stand is a versatile and durable solution for most 32"~65" TVs, including curved screens. Made from high-quality steel with a matte black powder-coated finish, it supports up to 35 kg and fits VESA patterns up to 600×400 mm. Its 70 mm low-profile design, detachable panel, and fixed wall plate allow easy installation, while the accessory kit ensures a hassle-free setup.
