






| Product Category | Credit Card Terminal Stand |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Aluminum,Steel,Plastic |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Panel Size | 166mm x (min70mm~max110mm) (6.5" x (min2.8"~max4.3")) |
| Tilt Range | +45° ~ -45° |
|---|---|
| Swivel Range | +180° ~ -180° |
| Profile | 175mm (6.9") |
| Cable Management | Yes |
| Color | Fine Texture Black |
| Product Category | Credit Card Terminal Stand |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Aluminum,Steel,Plastic |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Panel Size | 166mm x (min70mm~max110mm) (6.5" x (min2.8"~max4.3")) |
The SH 006PS Universal Swivel & Tilt Credit Card Terminal POS Stand is designed for secure and flexible mounting of most credit card terminals. Made from aluminum, steel, and plastic with a fine texture black powder-coated finish, it features a tilt range of ±45° and swivel range of ±180° for easy customer interaction. The adjustable panel fits devices 70mm to 110mm wide, with integrated cable management for a clean, organized checkout experience.
