





1bfc6078a496cbb955a907dd6caef6c0328f7aea5749f0e5e4829ee4e36bb9ac.jpg&w=384&q=75)

| Product Category | TV Cart |
|---|---|
| Material | Steel, Plastic |
| Grade | Standard |
| Surface Finish | Powder coated |
| Column Size | 50×1.5x1630mm |
| Rated Load (Screen) | 50kg |
|---|---|
| Screen Qty | 1 |
| Tilt Range | NO |
| Swivel Range | NO |
| Rotating | Level Adjustment ±3° |
| Product Category | TV Cart |
|---|---|
| Material | Steel, Plastic |
| Grade | Standard |
| Surface Finish | Powder coated |
| Column Size | 50×1.5x1630mm |
The SH 1500 70 is an economy height-adjustable steel mobile TV stand designed for 32″ to 75″ screens. Built with durable steel and plastic, it supports up to 50kg and features level adjustment of ±3° for optimal viewing. Finished with powder coating for a sleek look, it includes a sturdy shelf supporting up to 8kg. Easy to assemble, it comes with a component bag and user manual for convenience.
1bfc6078a496cbb955a907dd6caef6c0328f7aea5749f0e5e4829ee4e36bb9ac.jpg&w=1200&q=75)