148514348eb2f24307021ea165ea630a.jpg&w=1200&q=75)
148514348eb2f24307021ea165ea630a.jpg&w=384&q=75)




148514348eb2f24307021ea165ea630aaf630283e7f264312b4e87fc0ecb5593.jpg&w=384&q=75)
148514348eb2f24307021ea165ea630a.jpg&w=1200&q=75)
| Product Category | TV Cart |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Tempered Glass,Steel,Plastic,Aluminum |
| Glass Thickness | 10mm (0.39″) |
| Surface Finish | Sand-blasted Aluminum Anodic Oxidation,Powder Coating |
| Strength Tested | 4 times approved |
|---|---|
| Tilt Range | +5° ~ -12° |
| Screen Rotation | +0° ~ -90° Portrite /Landscape |
| TV Height Adjustable | Yes |
| Shelf Weight Capacity | 5kg (11lbs) |
| Product Category | TV Cart |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Tempered Glass,Steel,Plastic,Aluminum |
| Glass Thickness | 10mm (0.39″) |
| Surface Finish | Sand-blasted Aluminum Anodic Oxidation,Powder Coating |
The SH 466FS is a contemporary height-adjustable TV stand designed for most 37″ to 70″ screens. Made from tempered glass, aluminum, steel, and plastic, it features a sleek matte black finish with black silk-screened glass. Supporting up to 40kg, it offers tilt (+5° ~ -12°) and screen rotation (0° ~ -90°) for portrait or landscape viewing. Adjustable shelf, cable management, and caster wheels ensure functionality, mobility, and a clean, modern setup.
148514348eb2f24307021ea165ea630aaf630283e7f264312b4e87fc0ecb5593.jpg&w=1200&q=75)