









| Product Category | Fixed TV Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
| Max. VESA | 600X400mm |
|---|---|
| Weight Capacity | 60 kg |
| Profile | 30mm |
| Panel Type | Detachable Panel |
| Wall Plate Type | Fixed Wall Plate |
| Product Category | Fixed TV Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
The PM 65FW Fixed TV Wall Mount is designed for stability and style, supporting most 32"~80" flat or curved TVs. Crafted from durable steel with a matte black powder-coated finish, it holds up to 60kg while maintaining a slim 30mm profile. Featuring a detachable panel and fixed wall plate for easy setup, it also includes a convenient hook-on bubble level for precise, hassle-free installation.
