






| Product Category | Fixed Portrait TV Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel,Plastic |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
| Mounting Hole Pattern | VESA & Universal |
|---|---|
| Max. VESA | 400X600mm |
| Weight Capacity | 75kg |
| Strength Tested | 3 Times Approved |
| Profile | 27mm |
| Product Category | Fixed Portrait TV Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel,Plastic |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
The SH 64AF Portrait Mode Fixed TV Wall Mount is engineered for secure and sleek vertical screen installations. Supporting 37"~75" flat or curved TVs, it offers a strong 75kg weight capacity and universal VESA compatibility up to 400x600mm. Its 27mm ultra-slim profile ensures a clean, low-profile appearance. Made from durable steel and plastic with a matte black powder-coated finish, it includes a detachable panel for easy setup and a compartment polybag accessory kit.
