







| Product Category | Full- Motion TV Wall Mount |
|---|---|
| Dimensions | 273x220x228mm (10.7"x8.7"x9") |
| Fit Screen Size | Suitable for most 13" ~ 43" Screen |
| Fit Curved TV | Yes |
| Mounting Hole Pattern | VESA Only |
| Tilt Range | +5°~-12° |
|---|---|
| Swivel Range | +90° ~ 90° |
| Screen Level | +3° ~ -3° |
| Screen Freely Tilting | Yes |
| Installation | Solid Wall,Single Stud |
| Product Category | Full- Motion TV Wall Mount |
|---|---|
| Dimensions | 273x220x228mm (10.7"x8.7"x9") |
| Fit Screen Size | Suitable for most 13" ~ 43" Screen |
| Fit Curved TV | Yes |
| Mounting Hole Pattern | VESA Only |
The SH 23P Low Cost Full-Motion TV Wall Mount offers reliable performance and flexibility for most 13" to 43" flat and curved TVs. With a compact profile of 60–273mm, it supports up to 20kg and VESA patterns up to 200x200mm. Featuring tilt, swivel, and screen leveling adjustments, it ensures optimal viewing. Durable steel construction, easy single-stud installation, detachable panel, and integrated cable management make it an excellent space-saving mounting solution.
