






| Product Category | Gaming Desk |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Particle Board & Melamine,Steel,Tempered Glass |
| Dimensions | 1360x660x760mm (53.5"x26"x29.9") |
| Tabletop Size.LxWxT | 1360x660x28mm (53.5"x26"x1.1") |
| USB Port | No |
|---|---|
| Multi-Media Port | No |
| Color | Black & Gloss Red,Black & Matte Black |
| Accessory Kit Package | Normal/Ziplock Polybag |
| Drink Holder | Yes |
| Product Category | Gaming Desk |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Particle Board & Melamine,Steel,Tempered Glass |
| Dimensions | 1360x660x760mm (53.5"x26"x29.9") |
| Tabletop Size.LxWxT | 1360x660x28mm (53.5"x26"x1.1") |
The SH BLD01-147 Gaming Desk combines sleek design with vibrant RGB lighting to elevate your gaming experience. Featuring a durable tempered glass tabletop with a spacious 1360x660mm surface, it supports up to 100kg of equipment. Multi-color gradient LED lighting enhances immersion, while built-in accessories like a drink holder and headphone hook add convenience. With bold color options, this desk is built for both performance and style in any gaming setup.
