






| Product Category | Gaming Desk |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Particle Board & Melamine,Steel,ABS |
| Dimensions | 1200x600x750mm (47.2"x23.6"x29.5") |
| Tabletop Size.LxWxT | 1200x600x18mm (47.2"x23.6"x0.71") |
| USB Port | No |
|---|---|
| Multi-Media Port | No |
| Color | Black & Gloss Red,Black & Matte Black |
| Certification | RoHS |
| Accessory Kit Package | Normal/Ziplock Polybag |
| Product Category | Gaming Desk |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Particle Board & Melamine,Steel,ABS |
| Dimensions | 1200x600x750mm (47.2"x23.6"x29.5") |
| Tabletop Size.LxWxT | 1200x600x18mm (47.2"x23.6"x0.71") |
The SH GMD03-1 Conqueror Gaming Desk delivers both performance and style with its bold design and vibrant RGB lighting. The spacious 1200x600mm tabletop supports up to 100kg, perfect for gaming gear and accessories. Made from durable materials, it features a fixed 750mm height and multi-color gradient LED lights for immersive gameplay. Added conveniences like a drink holder and headphone hook complete this desk built for focused, organized, and energetic gaming sessions.
