






| Product Category | Gaming Desk |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Particle Board & Melamine,Plastic,Steel |
| Dimensions | 1237x600x750mm (48.7"x23.6"x29.5") |
| Tabletop Size.LxWxT | 1200x600x18mm (47.2"x23.6"x0.71") |
| Multi-Media Port | No |
|---|---|
| Color | Black & Gloss Red,Black & Matte Black,Black & Space Grey |
| Certification | CE,FCC |
| Accessory Kit Package | Normal/Ziplock Polybag |
| Drink Holder | Yes |
| Product Category | Gaming Desk |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Particle Board & Melamine,Plastic,Steel |
| Dimensions | 1237x600x750mm (48.7"x23.6"x29.5") |
| Tabletop Size.LxWxT | 1200x600x18mm (47.2"x23.6"x0.71") |
The SH GMD04-1 RGB Lighting Gaming Desk offers a stylish and functional setup for serious gamers. With a 1200x600mm tabletop and 100kg weight capacity, it supports your full gear load. RGB gradient LED lighting enhances the gaming atmosphere, while built-in features like a drink holder, headphone hook, and cable management tray keep your setup organized. Durable construction and bold color options complete this versatile and immersive gaming workstation.
