









| Product Category | Full-Motion TV Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
| Tilt Range | 15° ~ +15° |
|---|---|
| Max. VESA | 100X100mm |
| Weight Capacity | 10 kg |
| Profile | 60-360mm |
| Panel Type | Detachable Panel |
| Product Category | Full-Motion TV Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
PM 101PW is a standard full-motion TV wall mount crafted from durable steel with a matte black powder-coated finish. It fits most 15–32 inch flat or curved TVs and supports VESA up to 100x100mm with a 10 kg load capacity. The mount offers smooth -15°~+15° tilt and an adjustable 60–360mm profile, featuring a detachable panel, fixed wall plate, included hook-on bubble level, and neatly packed accessory kit included.
