









| Product Category | Universal Swivel Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
| Swivel | 60° ~ +60° |
|---|---|
| Max. VESA | 600X400mm |
| Weight Capacity | 50 kg |
| Profile | 70-450mm |
| Panel Type | Detachable Panel |
| Product Category | Universal Swivel Wall Mount |
|---|---|
| Rank | Standard |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Matte Black |
PM 600P Full Motion TV Wall Mount is a universal swivel wall mount designed for most 32''~ 80" flat and curved TVs. Constructed from durable steel with a matte black powder-coated finish, it supports up to 50 kg. The mount offers 5° ~ +15° tilt, 60° ~ +60° swivel, and a 70-450mm adjustable profile. Detachable panel and included bubble level ensure easy, accurate installation with universal VESA compatibility up to 600x400 patterns.
